Корзина
134 отзыва
Сертифицированная компания Prom.ua
Контакты
VOJAK - MILITARY STYLE
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380634424712
+380665831070
+380985745884
Александр
УкраинаКиевГарматна, 39В
Карта

Як правильно вибрати оптичний приціл?

Як правильно вибрати оптичний приціл?

Як і сотні років тому, більшість людей продовжують цілитися за допомогою самих тривіальних пристосувань - мушки і цілика. Уподібнитися їм, або поставити на свій ствол оптику - право вибору за ними. Але для того, щоб цей вибір був усвідомленим, потрібно точно знати, в чому переваги оптичних прицілів, якого вони бувають типу і за якими параметрами їх варто підбирати.

При «класичному» прицілюванні, стрілок поєднує на одній прицільної лінії: очей, цілик, мушку і мета. Незначне зміщення будь-якого з цих елементів призводить до неминучого промаху. До того ж людське око не дозволяє одночасно різко бачити віддалену мету і знаходяться біля ока прицільні пристосування. Стрілець спочатку по черзі фокусує око на мету, потім на мушку і знову на ціль. Через це швидко прицілитися просто не можливо. Оптичні приціли можуть реально допомогти підвищити точність стрільби, так як дозволяють одночасно спостерігати мета і прицільну марку, не вимагаючи постійної перебудови зору. Суттєва перевага ОП - збільшення, завдяки якому мета переміщається ближче до стрільця. При десятикратному збільшенні віддалена на 100 м мета здається такої величини, якби ми бачили її неозброєним оком з відстані 10 м. Навіть в сутінки або туман постріл з використанням оптичного прицілу буде проведений більш точно, ніж при прицілюванні неозброєним оком через проріз прицілу. При погіршенні зору застосування ОП допоможе вирішити і цю проблему.

ОП являє собою зорову трубу з телескопічною оптичною системою. Він складається з: об'єктива, прицільної марки, що обертає системи і окуляра. Об'єктив - передає зображення мети в фокальній площині (перевернуте зліва направо і зверху вниз). На нього наноситься прицільна марка з нанесеною на ній прицільної сіткою. За допомогою маховиків рамка переміщається по двох осях. Обертаюча система, переносить зображення цілі з фокальній площині об'єктива в фокальній площині окуляра, повністю обертає його, даючи одночасно в тій же площині перевернуте зображення прицільної марки. Таким чином, прицільну марку встановлюють в перевернутому положенні, і її переміщення для установки кутів прицілювання проводиться в напрямку, протилежному спостерігається. Саме така конструкція зустрічається у європейських виробників. У деяких випадках, найчастіше у ВП американського виробництва, прицільна марка встановлюється в фокальній площині окуляра, і залишається в прямому вигляді, а її переміщення відповідає реальному. За допомогою окуляра стрілок бачить зображення предметів і прицільної марки, суміщені в одній фокальній площині. При цьому очей повинен бути правильно суміщений з вихідним зіницею приладу, щоб використовувати для спостереження все поле зору, що забезпечується прицілом, і уникнути паралакса (відхилення в перспективі) даного об'єкту. У цьому поєднанні площин зображення предмета і прицільної марки полягає основна перевага ОП - мета і марка видно стрілку з однаковою різкістю і немає необхідності перефокусовувати очей.

Головне оману покупця - гонитва за великим збільшенням.

Як не парадоксально, гідність ОП полягає не в його збільшенні, а в здатності тримати зображення мети і прицільної марки в одній фокальній площині. Саме це властивість звільняє очей від необхідності перебудовуватися з мети на мушку і назад. Саме завдяки цьому, сьогодні ОП є найшвидшою прицільної системою, за умови, якщо власник правильно розуміє, як ним користуватися. Для стрільби на далекі дистанції необхідно знати точну відстань до цілі. Сучасні оптичні приціли мають вбудовану вимірювальну шкалу, яка безпосередньо з'єднана з дистанційним регулюванням візира. Тим самим точка попадання може бути вирівняна на всіх дистанціях дії кулі. Інша можливість визначення дистанції реалізується за допомогою застосування далекоміра або більш сучасною лазерної системи виміру дальності. Оптичні приціли характеризуються такими параметрами, як збільшення (кратність), поле зору, діаметр вхідної зіниці, діаметр вихідного зіниці, видалення (винос) вихідної зіниці.

Збільшення або кратність, основна характеристика оптичного прицілу. Видимим збільшенням називається відношення величини цілі в оптичному прицілі, до її величині, видимої неозброєним оком. Збільшення мети через оптичний приціл сприймається стрільцем як наближення, при цьому дистанція до мети зменшується на величину, рівну кратності. Кратність оптичного прицілу позначається знаком «х». В даний час випускаються приціли зі збільшенням від 1,1х до 40х. Поле зору - це частина простору, яка спостерігається в нерухомий оптичний приціл. Поле зору виражається в кутовий або лінійній мірі. Лінійне поле зору визначається розміром спостережуваного простору на заданій дистанції.

 

Нижче наведені відповідності між кутовий мірою поля зору і лінійної в метрах для дистанції сто метрів.

Кутова міра в градусах: 30 20 10 7,5 5 2,5 1

Лінійна міра в метрах: 57,7 36,4 17,6 13,2 8,7 4,4 1,7

Поле зору і кратність прицілу взаємозалежні величини. Чим більше збільшення прицілу, тим менше поле зору і навпаки.

Вхідне вічко - зона, що обмежує пучок променів падаючих на об'єктив. Для оптичних прицілів вхідний зіницю відповідає діаметру першої лінзи об'єктива і визначає светосилу прицілу, отже, чим більше вхідний зіницю, тим більше світлосила. Приціли з підвищеною світлосилою дозволяють вести спостереження і цілитися в умовах низької освітленості, в сутінках і вночі по підсвічується цілям. За допомогою такого прицілу можна вести спостереження з вулиці по будівлі з темними кімнатами, коли перед неозброєним оком постають просто темні отвори вікон.

Вихідна зіниця - зображення вхідного зіниці, що видається оптичною системою прицілу. Діаметр вихідної зіниці дорівнює діаметру вхідного поділеній на кратність. При спостереженні і прицілюванні очей стрілка поєднується з вихідним зіницею прицілу. При розбіжності вхідного і вихідного зіниць, в поздовжньому або поперечному напрямках, спостерігатися часткове затемнення поля зору, яке призводить до помилки прицілювання. Розмір зіниці людського ока змінюється від двох міліметрів в яскравий сонячний день до семи-восьми - в глибоких сутінках і вночі. Отже, чим більше розмір вихідної зіниці прицілу, тим простіше і зручніше вести спостереження і прицілювання. Видалення, або винос вихідної зіниці - відстань між останньою лінзою окуляра (положенням вихідного зіниці) і оком стрілка. Щоб уникнути травми при пострілі, винос зіниці оптичних прицілів, використовуваних на стрілецьку зброю, повинен бути не менше 50 міліметрів.

Види оптичних прицілів.

Оптичні приціли поділяються на два основні класи: приціли з постійним збільшенням і приціли зі змінним збільшенням - панкратіческіе. Випускаються приціли з постійним збільшенням наступних кратності: 1,5х, 2х, 2,5х, 3х, 4х, 6х, 8х, 10x, 12х, 16х, 20x, 24x, 36x, 40х. Приціли невеликий кратності (від 1,5 х до 4-х) мають великий полем зору від 10 до 30, і зручні при стрільбі по рухомих цілях на близьких дистанціях, до ста метрів. Чим більше кратність прицілу, тим менше яскравість зображення і поле зору. Маючи невелику кратністю ОП, покращує яскравість зображення і має великий кут поля зору. Приціли з невеликою кратністю краще використовувати в умовах недостатньої освітленості, по рухомих мішенях і на близьких дистанціях, в густих заростях. та інших випадках, коли необхідно велике поле зору. Приціли високої кратності (від 16х до 40x) мають мале поле зору від 1,3 до 0,5. Зброя, оснащене такими прицілами, має бути закріплено, оскільки навіть незначна вібрація призводить до зміни положення цілі в поле вашого зору. Їх використовують при стрільбі по нерухомих цілях з відомого відстані на дистанціях понад шестисот метрів.

Панкратіческіе приціли дозволяють плавно змінювати кратність і спостерігати за метою безперервно - від її пошуку при малому збільшенні та великому полі зору до детального розглядання - при великому. Безперервна зміна збільшення прицілу досягається за рахунок застосування об'єктива зі змінною фокусною відстанню або обертає системи зі змінною кратністю.

Резюме: при стрільбі в русі краще застосовувати ОП з 1,1- 6х оптичним збільшенням і діаметром об'єктива від 24 до 30 мм. При засідках і диверсіях застосовуються оптичні приціли з 6 - 12х збільшенням, і великим об'єктивом від 56 до 63 мм в діаметрі, іноді з підсвічуванням візира. Приціли зі змінним збільшенням поєднують в собі якості прицілів високою і низької кратності. Їх найкраще використовувати в мінливих умовах освітленості.

Виходячи з цього все ОП оцінюються по 4 пунктам:

- Оптичні та технічні дані: вага; довжина; діаметр центральної трубки; діаметр вхідного отвору об'єктива; діаметр вихідного отвору окуляра; оптичне збільшення; поле огляду; поправка, що вводиться одним клацанням регулювального механізму на різних на дистанціях; діапазон регулювання відхилення лінії візира в сторону і в висоту; паралакс.

- Оптичні вимірювальні дані (визначаються в лабораторних умовах за допомогою спеціальних інструментів): светопропускная здатність, виражена у відсотках, при денній і сутінкової видимості; видалення ока від окуляра при хв. / макс. збільшенні; контрастність зображення при хв. / макс. збільшенні; середня величина помилкового світла в%, при мін. / макс. збільшенні.

- Механічні випробування: випробування на ударний опір для встановлення відхилення візира в висоту / в сторону на 100 м дистанції; випробування на герметичність; випробування на холод при -20 град: ходкость регулювання візира в висоту і по сторонам, ходкость регулювання діоптрій, при змінної проміжної частоті - ходкость регулювання збільшення.

- Управління оптичним прицілом: американська конструкція: візир в площині зображення окуляра; європейська конструкція: візир в площині зображення об'єктива; регулювання візира: легкість, зручність, точність і безшумність, за допомогою інструментів і без них; нульове положення візира має бути виразним; шкала пересувається зі клацанням (важливо для введення коригування в сутінках і темряві); експлікація шкали візира (особливо важливо для поліцейських і військових оптичних пристроїв з коригуванням траєкторії польоту); наявність або відсутність вирівнювання параллакса; наявність захисних ковпаків для об'єктива і окуляра; наявність інструкції по монтажу / збірці та обслуговування; гарантійні зобов'язання виробника.

При покупці ОП варто подивитися через нього на віддалений об'єкт. Зображення повинно бути якісним, різким, з хорошим дозволом деталей в межах всього поля зору. Якщо приціл має змінну кратність, варто переконатися, що при зміні збільшення не відбувається зміщення прицільного перехрестя щодо мети і зберігається різкість зображення мети. Варто віддавати перевагу перевіреної продукції відомих фірм, оскільки ОП - складний багатокомпонентний оптичний прилад. Більшість його параметрів неможливо оцінити без спеціального обладнання, зокрема стійкість до ударних навантажень при пострілі. Вибираючи оптичний приціл в магазині, варто особливу увагу приділити відсутності подряпин і бульбашок на лінзах, а також пилу та інших сторонніх предметів усередині тіла прицілу. 

 

ZORT

Предыдущие статьи