Корзина
38 отзывов
Історія ШЕВРОНА!
Контакты
VOJAK - MILITARY STYLE
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38063442-47-12
+38050946-60-05
+38098919-76-10
Александр
УкраинаКиевГарматна, 39В03058
Карта

Історія ШЕВРОНА!

Історія ШЕВРОНА!

Трохи про історію шеврона і що це саме таке!

Метою написання цієї статті було бажання трохи розказати про історію шеврона і взагалі повідомити, що це таке!

Шеврон в Стародавньому світі

Ще в давні часи, коли тільки з'явилося соціальне розшарування суспільства, виникли і відзнаки. Це могли бути татуювання, вишивка на одязі, пір'я і намиста.

Йшов час. Суспільство ставало все більш складним за структурою. І ось в Стародавньому Китаї, щоб виділити державних чиновників стали пришивати спеціальні відзнаки на їх одяг. Це і були перші шеврони. Саме в цей час родовий лад змінюється класовим суспільством. Чиновники починають ділитися за рангом, вибудовується чітка ієрархія і саме її закріплюють шеврони . Стародавній китайский шеврон найчастіше представляв собою великий квадрат, який нашивався на грудях чиновника. Деякі шеврони маленького розміру наносилися на рукава. Роль шевронів могла виконувати вишивка.

Пізніше такі шеврони стали популярні в Стародавньому Римі  але вже серед військових. Легіонери носили на формі емблему своєї когорти.  Була продумана  нова система офіцерського складу, що і зажадало створення шевронів.

 

У кожного легіону був шеврон зі своєю емблемою. Зазвичай це було символічне тварина. Особливо популярний був бик, спочатку він був символом легіонів, заснованих Юлієм Цезарем. Саме бик був на шевронах воїнів цих легіонів. Серед інших тварин лідирували орел і єдиноріг.

Якщо в Стародавньому Римі і існували тканинні і вишиті шеврони, то до наших днів вони не збереглися. Зате ми маємо приклад таких відзнак, як фалери. Це залізні нашивки, які кріпилися на броню спереду. Такі фалери зазвичай давалися в нагороду.

 

Історія шеврони в Середні століття

Римська армія тріумфально простувала по світу, а з нею разом  і шеврони.  Чомусь в інтернеті поширилася помилкова інформація нібито слово «шеврон» виникло в середні віки у Франції, нібито позначали такі шеврони офіцерів парусного флоту. В середні віки у Франції не було військового флоту. Взагалі не було. І офіцерів військового флоту теж не було. Так що не могло бути у них ніяких шевронів.

Військовий флот у Франції почав формуватися тільки при знаменитому кардинала Рішельє але в цей час вже однозначно існували військові нашивки. Тільки у Франції їх називали зовсім не «шеврон», а словом «galon», які ми і перейняли свого часу в російську мову як "галун". До речі, одне з перших тлумачень слова "шеврон" в російських словниках - галун нашивка на форму.

До речі, морські офіцери в якості відзнак мали не нашивки навіть, а золоті еполети. Вони яскраво блищали на сонці і були дуже помітні в абордаж. Тому противнику завжди було легко цілитися в офіцера. З цієї причини морські офіцери відстібати свої еполети і билися без відзнак, хіба що пов'язували на руку білий шарф. До сих пір за традицією морські офіцери цивільного флоту не вдягають одночасно погони і нашивки. Це є доказом того, що шеврон прийшов до нас не з флоту.

В середні століття шеврони отримали велике поширення в різних державах. Практично всі війська, які мають форму, мали і шеврони. Наприклад, знаменитий мушкетерський полк.

Коли з'явився перший сучасний шеврон?

Слово «chevron» дійсно прийшло до нас з французької мови. Тільки історія тут куди заплутаніше. У Франції існували численні провінції і кожна з них говорила на своєму діалекті. У французький літературна мова шеврон прийшов з провансальської діалекту  де писалося як «cahiron». І означало це слово «дерев'яні козли». Чому ж військові нашивки раптом порівняли з теслярськими козлами? Прованс - провінція прикордонна і війни там були справою постійною. А хрест - досить поширена нашивка для будь-якої армії. Нашивкою в формі хреста відзначалися французькі офіцери. Ця традиція була запозичена ще з далеких хрестових походів. Однак нарукавна нашивка була схожа не стільки на християнський хрест, скільки на сплюснуту букву "Х". Тобто  на козли для рубки дров. Ось і стали зображення хреста на офіцерському мундирі називати козлами - через відповідності форми. Таке походження слова ми читаємо в словнику Міхельсона А.Д., який був виданий в 1865 році і схильний до впливу лже-інформації з інтернету. Історія шевронів в XIX векВ такому вигляді, який вони мають зараз, шеврони стали відомі завдяки імператору Наполеону. Саме він ввів для своїх військ наступну систему. За термін служби 10, 15 і 20 років вище лівого ліктя на рукаві мундира пришивається червоний галун V-подібної форми. За кожен шеврон покладалася додаткова надбавка до зарплати. Система прижилася, і з тих пір слово «шеврон» зміцнилося саме в такому значенні, як нашивка V-подібної форми за вислугу років та інші заслугі.Шеврони прижилися у всіх арміях світу. У Російській Імперії шеврони позначали тривалість надстрокової служби. Російські шеврони носилися на лівому рукаві мундира або шинелі, представляли собою вони золотий або срібний галун у вигляді кута, зверненого вніз.

Vojak